Jak zaufać sobie i odnieść sukces?

To pytanie bardzo często zadają sobie bohaterowie filmów kina amerykańskiego z pogranicza dramatu, filmu przygodowego, familijnego.

Zazwyczaj przedstawione postaci filmowe mają różne charaktery.

Niektórzy nie są w stanie uwierzyć w sukces, bo ich mózg – racjonalność podpowiada porażkę, dlatego zanim wezmą udział w jakimś turnieju bądź konkursie, długo się zastanawiają. Często rezygnują, już na początku, przed podjęciem decyzji. Dopiero gdy ktoś ich zachęci lub przekona, że mają talent, z podwójną siłą wracają na ring. Wtedy rozpoczyna się walka o wygraną. Dla zwycięstwa potrafią dać z siebie wszystko – zaryzykować wytykanie palcami. To, że mogą walczyć powoduje, że czują dumę, a nie wstyd. Wiedzą, że jeżeli nic nie zrobią będą tego żałować, a ich sytuacja kryzysowa w żaden sposób nie ulegnie zmianie.

Obserwując poczynania bohaterów filmowych zza oceanu można naprawdę dużo się dowiedzieć (o sukcesie i radzeniu sobie z przeciwnościami losu).

Przede wszystkim tego, że nikt w życiu nie otrzymuje nic za darmo. Wielokrotnie o wiele rzeczy trzeba samemu zawalczyć. Praca nie znajdzie się sama, jeżeli nie będziemy jej szukać, dzieci nie będą szczęśliwe jeżeli rodzice cały wolny czas będą spędzać poza domem.

Bogaci stracą majątek jeżeli nie będą umieli nim odpowiednio zarządzać. Gdyż samo zapisanie komuś fortuny nic nie przyniesie, jeżeli ktoś będzie egoistycznie rozrzutny.

Często na filmach z USA widać jak dana postać, z dnia na dzień staje się milionerem, i nie radzi sobie z sytuacją posiadania milionów. Inaczej ludzie, którzy zawsze walczyli z przeciwnościami – wszyscy którzy dochodzili do sukcesu ciężką pracą.

Na czym bazują filmy amerykańskie?

W tych filmach dominują emocje, radzenie sobie z nimi i dążenie do upragnionego celu.

Co jest kluczem do sukcesu? Czego można dowiedzieć się oglądając filmy amerykańskie?

Kluczem do sukcesu jest upór, ciężka praca i zrozumienie siebie i potrzeb innych ludzi.

Kategorie: MOTYWACJA

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *